ورود / ثبت نام

لیست قیمت استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس

نویسنده :

تاریخ انتشار :

دسته بندی :

به تازگی فناوری جدیدی در ساخت استخر به وجود آمده است که به آن استخر از پیش ساخته شده می گویند. استخرهای از پیش ساخته شده معمولا از جنس فایبرگلاس هستند و این متریال ویژگی های بسیار زیادی دارد، به طوری که از آن در ساخت بدنه کشتی و غیره استفاده می شود. یک سری از موارد هستند که بر روی لیست قیمت استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس تاثیر می گذارند و شما باید از آن ها با خبر شوید. در این مطلب تصمیم داریم در خصوص این عوامل و قیمت استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس با شما صحبت کنیم.  

استخرهای فایبرگلاس و مزایای آن ها

استخرهای از پیش ساخته شده فایبرگلاس با ایجاد قالبی به شکل استخر در ابعاد مختلف در می آیند و سپس فایبرگلاس با رزین پلی استر تقویت شده تا استحکام و دوام آن بیشتر شود. یکی از مزیت های اصلی استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس، زمان نصب سریع آنها است. از آنجایی که آنها از قبل ساخته شده اند، می توانند در عرض چند روز نصب شوند، برخلاف استخرهای بتنی یا وینیل که ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد تا تکمیل شوند. به همین دلیل است که لیست قیمت استخر های پیش ساخته فایبرگلاس از دیگر استخرها ارزان تر است. استخرهای فایبرگلاس همچنین دارای سطوح صافی هستند که در برابر رشد جلبک ها مقاوم بوده و در مقایسه با انواع دیگر استخرها به نگهداری کمتری نیاز دارند. استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس در اشکال، اندازه ها و طرح های مختلف تولید می شوند. آنها را می توان با ویژگی هایی مانند پله های داخلی و جت های آبگرم سفارشی سازی کرد. برخی از تولید کنندگان نیز گزینه های رنگی مختلفی را برای پوسته استخر ارائه می دهند که به صاحبان خانه اجازه می دهد استخری را انتخاب کنند که با سلیقه آنها مطابقت داشته باشد. به طور کلی فایبرگلاس در برابر ترک خوردگی مقاوم است به همین خاطر از آن در ساخت استخر استفاده می کنند. علاوه بر این، سطح صاف استخرهای فایبرگلاس خطر بریدگی و ساییدگی پوست را در مقایسه با استخرهای بتنی کاهش می دهد. نصب استخر پیش ساخته فایبرگلاس شامل حفاری منطقه، آماده سازی پایه و سپس پایین آوردن پوسته استخر از پیش ساخته شده در جای خود با استفاده از جرثقیل یا سایر تجهیزات بالابر است. هنگامی که استخر در موقعیت خود قرار گرفت، به سیستم های لوله کشی و برق متصل می شود و محوطه اطراف با عرشه سازی تکمیل می شود.

لیست قیمت استخرهای پیش ساخته شده فایبرگلاس

استخرهای فایبرگلاس از آن دست استخرهایی هستند که افراد آن ها را به دلیل هزینه کم تر و همچنین نصب سریع تر و آسانتر انتخاب می کنند. مواردی هستند که بر روی لیست قیمت استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس تاثیر می گذارند و شما باید آن ها را بدانید.

اندازه استخر

موردی که در ساخت هر نوع استخری بر روی قیمت و هزینه های ساخت تاثیر بسزایی می گذارد، اندازه است. هر چه قدر استخری که می خواهید بسازید، بزرگتر باشد در نتیجه مواد و نیروی کار بیشتری برای ساخت قالب استخر فایبرگلاسی شما نیاز است.

توکار یا روکار بودن استخر

این قالب های آماده می توانند درون زمین یا روی آن نصب و راه اندازی شوند. این که استخر به صورت روکار باشد یا توکار اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا در حالت توکار باید گود برداری به شکل استخر و کارهای بسیار زیادی از این قبیل انجام شود تا نصب آن به اتمام برسد. از طرفی در حالت روکار از یک سازه فلزی استفاده می کنند.

استفاده از امکانات ویژه

ویژگی های سفارشی شده مانند دستگاه اسکیمر و جت های آبگرم می توانند هزینه استخر را افزایش دهند.

ویژگی های اضافی

اضافه کردن وسایل اضافی مانند آبنما، روشنایی، یا سیستم های گرمایشی هزینه کلی را در ساخت استخر به شدت افزایش می دهند.

هزینه انتقال استخر

هزینه حمل استخر از پیش ساخته فایبرگلاس تا محل نصب بسته به مسافت و دسترسی به آن جا می تواند متفاوت باشد. هرچه مسافت کمتر و دسترسی آسانتر باشد در نتیجه هزینه کم تری می پردازید.

آماده سازی محل

اگر محل نصب نیاز به گودبرداری یا تسطیح گسترده داشته باشد، این امر می تواند هزینه نصب استخر را افزایش دهد.

متریال استفاده شده

در ساخت قالب استخر یا مثلا هر کدام از ویژگی هایی که می خواهید بر روی استخر اعمال کنید، متریال آن ها تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت استخر فایبرگلاس می گذارد. به عنوان مثال آبنما های مختلفی در بازار وجود دارند که هر کدام دارای قیمت خاص خود هستند.

گارانتی و خدمات پس از فروش

برخی از تولیدکنندگان گارانتی های طولانی تر یا خدمات بیشتری بر روی محصولاتشان ارائه می دهند که می تواند بر هزینه کلی استخر تأثیر بگذارد. در نظر گرفتن این عوامل هنگام خرید استخر فایبرگلاس برای اطمینان از برآورد دقیق هزینه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.  

سخن پایانی

همانطور که دیدید لیست قیمت استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس بر اساس اندازه، متریال، توکار یا روکار بودن و غیره متغیر است. بنابراین سعی کنید قبل سفارش برآوردی از هزینه ها داشته باشید تا به کمبود بودجه نخورید.    

بر چسب :

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *