ورود / ثبت نام

کم هزینه و ارزان ترین قیمت ساخت استخر چقدر می باشد؟

نویسنده :

تاریخ انتشار :

دسته بندی :

یکی از لذت بخش ترین کارها در هوای گرم تابستان، شنا کردن در استخر است. البته که هزینه ساخت استخر بسیار بالا است و برای ساخت استخری ارزان قیمت باید انواع آن را شناخت. استخر به طور کلی به دو نوع روی زمینی و‌ زیر زمینی تقسیم می شود که هر کدام دارای انواع مختلفی هستند که باید آن ها را بشناسید تا کم هزینه ترین استخر را در حیاط خود به وجود آورید.

استخر درون زمینی

استخر های درون زمینی نسبت به روی زمینی، از قیمت بالاتری برخوردار هستند و به طبع ماندگاری و دوام بهتری دارند. از بین استخرهای درون زمینی، هزینه ساخت استخر فایبر گلاس نسبت به نوع بتنی یا وینیل، کم تر است.

ساخت استخر درون زمینی فایبر گلاس

یکی از راهکار های ساخت استخر ارزان  در ویلا و خانه، استفاده از فایبر گلاس های آماده است. استخرهای فایبرگلاس درون زمینی به دلی دوام تقریبا مناسب، نیاز به نگهداری کم و فرآیند نصب سریع، انتخابی محبوب در میان صاحبان خانه هستند. استخرهای فایبر گلاس از یک پوسته فایبرگلاس یک تکه ساخته می شوند که در کارخانه تولید ده و سپس در محل نصب قرار می گیرند. در واقع استخر های فایبر گلاس را در یک سوراخ از پیش حفر شده قرار می دهند و با ماسه یا شن نیز آن ها را پر می کنند. استخرهای فایبرگلاس در اشکال، اندازه ها و رنگ های مختلفی وجود دارند و در واقع یکی از مزیت های آن ها به جز قیمتشان، این گزینه است. برخی از تولیدکنندگان گزینه های سفارشی سازی را ارائه می کنند که به شما امکان می دهد ویژگی هایی مانند لبه های برنزه یا میله های شنا را انتخاب کنید. استخرهای فایبرگلاس به دلیل استحکام و هزینه ساخت استخر با قیمت پایین و با دوام معروف هستند. این ماده در برابر ترک خوردگی، محو شدن و لک شدن مقاوم است و آن را به گزینه ای طولانی مدت برای حیاط شما تبدیل می کند. در مقایسه با انواع دیگر استخرها، استخرهای فایبرگلاس نیاز به نگهداری کمتری دارند. هم چنین سطح صاف پوسته فایبرگلاس از رشد جلبک ها و آلودگی بیش از حد جلوگیری می کند و نیاز به تمیز کردن مکرر و درمان های شیمیایی را کاهش می دهد. یکی از مزیت های ساخت استخر ارزان با فایبرگلاس فرآیند نصب نسبتا سریع آنها است و در واقع شما به سرعت صاحب یک استخر می شوید. پوسته استخر به صورت از پیش ساخته شده است، به این معنی که زمان کمتری در مقایسه با انواع دیگر استخر برای نصب آن لازم است. به طور متوسط، نصب استخر فایبرگلاس می تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد. اکثر تولید کنندگان معتبر استخر فایبرگلاس، ضمانت هایی را برای محصولات خود ارائه می دهند. این ضمانت‌ها معمولاً عیوب ساختاری را پوشش می‌دهند و می‌توانند از 10 تا 25 سال متغیر باشند و آرامش خاطر را برای صاحبان خانه فراهم کنند.

ساخت استخر روی زمین

یکی دیگر از روش های ساخت استخر کم هزینه، ساخت آن بر روی زمین است. ساخت یک استخر در سطح زمین می تواند یک گزینه عالی برای صاحب خانه هایی باشد که خواهان استخر شنا هستند اما نمی خواهند روند ساخت و ساز گسترده و هزینه های زیاد یک استخر درون زمینی را طی کنند. یک‌ سری از موارد در رابطه با این نوع استخرها وجود دارند که باید آن ها را بدانید.

مکان

اولین قدم در ساخت استخر بالای زمین، انتخاب مکان مناسب در حیاط  است. عواملی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، دسترسی و چیدمان کلی فضای بیرونی حیاط خود را در نظر بگیرید تا علاوه بر داشتن استخری زیبا هزینه ساخت استخر نیز برایتان مناسب در آید‌.

 اندازه و شکل های استخر روی زمین

استخرهای روی زمین در اندازه ها و شکل های مختلف، از گرد گرفته تا بیضی یا مستطیلی هستند. فضای موجود در حیاط خود و تعداد افرادی که از استخر استفاده می کنند را در نظر بگیرید تا اندازه و شکل مناسب را برای نیازهای خود تعیین کنید.

مدت زمان لازم برای نصب

ساخت یک استخر روی زمین معمولاً شامل مونتاژ یک کیت استخر از پیش ساخته است. این کیت شامل دیواره های استخر، آستر، پمپ، فیلتر و سایر اجزای ضروری است. فرآیند نصب معمولاً مستلزم تسطیح زمین، مونتاژ دیواره های استخر، نصب آستر و اتصال سیستم های لوله کشی و برق است.

 متریال استخر های روی زمین

استخرهای روی زمین معمولاً از موادی مانند فولاد، آلومینیوم یا رزین ساخته می شوند. فولاد به دلیل استحکام و دوام رایج ترین ماده ای است که برای دیوارهای استخر استفاده می شود. آلومینیوم و رزین در ساخت استخر کم هزینه انتخاب های محبوبی هستند زیرا در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم هستند.  

 جمع بندی

هزینه ساخت استخر در روش روی زمینی بسیار کم تر از روش درون زمینی است. ولی اگر شما می خواهید به سراغ روش درون زمینی بروید، کم هزینه ترین روش استفاده از استخر های درون زمینی فایبر گلاس است.

بر چسب :

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *