ورود / ثبت نام

ارزان ترین قیمت چوبکاری سونا خشک با لمبه چوبی

نویسنده :

تاریخ انتشار :

دسته بندی :

اگر قصد دارید یک سونا خشک برای ویلا یا باغ خود داشته باشید، قیمت چوبکاری سونا خشک از مهم ترین مواردی است که باید قبل از اقدام به ساخت آن بدانید. امروزه ارزش متریال های مختلف به علت نوسانات ارز مکرر در حال تغییر است‌. به همین علت یک تخمین کلی از قیمت پروژه برای افرادی که قصد ساخت این نوع از سونا را دارند الزامی است. در این مقاله ضمن بررسی چوبکاری سونای خشک با نحوه محاسبه قیمت آن هم آشنا می شویم.

عوامل موثر بر قیمت چوبکاری سونا خشک ارزان

ابتدا برای درک بهتر قیمت چوبکاری سونا خشک بهتر است بدانیم که چه عواملی بر قیمت سونا خشک و چوبکاری ارزان آن تاثیر می گذارند. در این صورت می توان یک قیمت تقریبی را برای آن قبل از ساخت در نظر گرفت. اما قبل از آن باید با اجزای یک سونا خشک آشنا شویم. معمولا سوناهای خشک دارای دیواره و سقف هستند که از چوب لمبه ساخته می شوند. نیاز است تا مکان هایی برای نشستن در سونا خشک ساخته شوند بنابراین نیمکت های چوبی برای آن ها در نظر گرفته می شود که از چوب مخصوص نیمکت ساخته شده اند. حال بر این اساس مشخص می شود که چه فاکتورهایی بر قیمت چوبکاری سونا خشک و ارزان تر شدن آن تاثیر دارند.

نوع چوب استفاده شده در سونا خشک

اولین موردی که برای قیمت چوبکاری سونا خشک در نظر‌ گرفته می شود، نوع چوب استفاده شده است. معمولا برای مقرون به صرفه بودن و هم چنین داشتن کیفیت بالا همان طور که بیان شد از لمبه چوبی برای سونا خشک استفاده می شود. به علت تغییراتی که در قیمت لمبه چوبی سونا وجود دارد، نیاز است تا قیمت این نوع از چوب را به صورت آپدیت شده و نزدیک به زمان اجرای پروژه استعلام کنید.

متراژ سونا خشک

از دیگر عوامل مرتبط با قیمت چوبکاری سونا خشک متراژ آن است‌. برای اینکه بتوانید متراژ را محاسبه کنید، باید مساحت به مترمربع سونا را حساب کنید. برای این کار نیاز به یک متر فلزی دارید تا بوسیله آن دور تا دور سونا را متر کنید. بعد از آن نیاز است تا ارتفاع یکی از دیوارها را به دست آورید. حال عدد به دست آمده از دور تا دور سونا را در ارتفاع ضرب کنید. سپس اندازه درب و سقف را نیز حساب کنید تا متراژ کامل مورد نیاز برای خرید چوب را به دست آورید‌. برای چوب های لمبه باید ۲۰ درصد به اندازه های به دست آمده اضافه کنید. زیرا این چوب ها در هم دیگر فرو می روند.

رنگ استفاده شده در سونا خشک

دیگر عاملی که بر قیمت چوبکاری سونا خشک تاثیر گذار است رنگ آن است‌. باید بعد از چوبکاری روی آن را رنگ زد. برای اینکه هزینه ها مقرون به صرفه باشند از رنگ های کیلر و سیلر استفاده می شود. اما رنگ های آلمانی و کانادایی نیز با قیمت بیشتر رایج هستند.

دستمزد برش چوب و اجرای آن

یک فاکتور دیگر که بر قیمت چوبکاری سونا خشک بیشترین تاثیر را دارد، دستمزد برش چوب و اجرای آن است. بهتر است تا چندین تولیدی را زیر نظر داشته باشید و درباره آن ها تحقیق کنید تا بتوانید بهترین قیمت پیشنهادی برای خرید و برش چوب ها را به دست آورید. سپس نیاز است تا از یک فرد ماهر و با تجربه برای چوبکاری کمک ساخت سونا کمک بگیرید. نباید صرفا برای ارزان تر تمام شدن کار خود آن را انجام دهید. بلکه باید بهترین قیمت برای نصب و ساخت را پیدا کرده و از آن ها کمک بگیرید.

نگهداری مقرون به صرفه از چوبکاری سونا خشک

بعد از اینکه چوبکاری سونا خشک به پایان رسید نیاز است تا برای استفاده بیشتر و بالاتر رفتن طول عمر آن روش های نگهداری را اجرا کنیم. این موضوع نیز برای افرادی که قصد دارند یک سونا خشک را برای باغ، ویلا یا منزل خود داشته باشند، ضروری است. علاوه بر اینکه می توان از روش های نگهداری کم هزینه استفاده کرد، تمیز کردن منظم، بازرسی های دوره ای و رسیدگی سریع به هر مشکلی می تواند در دراز مدت باعث کمتر شدن هزینه شما شود. به عنوان مثال اگر در صورت از بین رفتن رنگ یا وجود خراش در چوب ها مشکل آن ها سریع رفع شود، از ایجاد هزینه های بیشتر جلوگیری خواهد شد. بنابراین علاوه بر قیمت چوبکاری سونا خشک ارزان می توان از یک روش نگهداری مقرون به صرفه نیز استفاده کرد تا از ایجاد هزینه های بیشتر جلوگیری شود.

سخن پایانی

قیمت چوبکاری سونا خشک موثر بر عوامل مختلفی است و اگر قصد دارید پروژه ساخت آن را برای ویلا، یاغ یا خانه خود شروع کنید، نیاز است تا از تمامی جوانب آن آگاه شوید. در این میان مشورت با افراد آگاه در این زمینه نیز می تواند کارساز باشد.    

 

بر چسب :

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *