ورود / ثبت نام

قیمت انواع جکوزی بتنی و پیش ساخته سرامیکی و فایبرگلاس

نویسنده :

تاریخ انتشار :

دسته بندی :

رسیدن اکسیژن بیشتر به بدن، از بین بردن باکتری ها و مواردی از این دست تنها با داشتن یک جکوزی میسر می شود. جکوزی ها دارای انواع بسیاری هستند که سه تا از مشهورترین آن ها، جکوزی بتنی، جکوزی از پیش ساخته شده سرامیکی و فایبرگلاسی است. موارد بسیاری وجود دارند که بر روی قیمت انواع جکوزی بتنی و پیش ساخته سرامیکی و فایبرگلاس تاثیر می گذارند. در این مطلب تصمیم داریم ضمن اشنایی شما با انواع جکوزی، عوامل تاثیرگذار روی قیمت آن ها را هم بررسی کنیم. همراه ما باشید!  

جکوزی بتنی

یکی از روش های مناسب ساخت جکوزی برای خانه، استفاده از متریال بتن است. این جکوزی ها به طور معمول جز قسمت های غیر قابل تغییر در استخر هستند. برای ساختن این نوع جکوزی ها باید طراحی، آرماتور بندی و فعالیت هایی از این دست انجام شود. تمامی این فعالیت ها و عوامل دیگری که در ادامه بررسی می کنیم، بر روی قیمت جکوزی بتنی تاثیر می گذارند.

اندازه جکوزی

از مسائلی که در قیمت انواع جکوزی بتنی و پیش ساخته سرامیکی و فایبرگلاس تاثیر می گذارد، اندازه جکوزی ها است. جکوزی های بزرگتر به مواد و نیروی کار بیشتری نیاز دارند و هزینه کلی را افزایش می دهند.

کیفیت مواد

کیفیت بتن، آرماتور، لوله کشی و اجزای الکتریکی می تواند بر قیمت ساخت جکوزی بتنی نیز تاثیر بگذارد و قیمت آن را بسته به انتخاب شما افزایش یا کاهش دهد. به طور کلی مواد با کیفیت بالاتر، دوام و ماندگاری بیشتری دارند اما ممکن است هزینه بالاتری نیز داشته باشند.

موقعیت مکانی و دسترسی

هزینه های ساخت و ساز بسته به دسترسی و موقعیت خانه و‌ ویلای شما نیز می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال زمین دشوار، کنده کاری را سخت تر می کند و هزینه کارگران نیز افزایش می یابد. دسترسی محدود برای ماشین آلات سنگین، یا مناطق دورافتاده ممکن است هزینه های نیروی کار و حمل و نقل را افزایش دهد.

ویژگی های اضافی

گنجاندن ویژگی‌ های اضافی مانند جت، روشنایی، سیستم‌های گرمایش یا اتوماسیون هزینه کلی را افزایش می دهد. ویژگی‌ های پیشرفته یا گزینه‌ های سفارشی‌ سازی می‌ توانند به طور قابل توجهی بر قیمت ساخت جکوزی تاثیر بگذارند.

هزینه نیروی کار

هزینه های نیروی کار بر اساس نرخ های منطقه شما، تجربه مهندس سازه و پیچیدگی پروژه متفاوت است. استخدام مهندس معتبر و شناخته شده در منطقه شما در ساخت جکوزی بتنی، ممکن است هزینه بیشتری را به دنبال داشته باشد. از آنجایی که نصب دیواره های بتنی، کار بسیار سخت‌ و طاقت فرسایی است، این نوع جکوزی ها قیمت بالاتری دارند.

مجوزها و مقررات

قبل از ساخت هر سازه بتنی، باید به دنبال اخذ مجوزهای لازم برای ساخت باشید. مجوزها و مقررات ساختمان ممکن است نیاز به هزینه های اضافی برای بازرسی، مجوز ها یا رعایت قوانین ایمنی داشته باشد. برای به دست آوردن برآوردهای دقیق هزینه و اطمینان از موفقیت آمیز بودن فرآیند ساخت، مشورت با افراد حرفه ای ضروری است.

جکوزی از پیش ساخته شده

جکوزی های از پیش ساخته شده، راهکاری است که افراد برای صرف هزینه های کم تر در ساخت جکوزی از آن‌ها استفاده می کنند. این جکوزی ها دارای انواع بسیار زیادی هستند ولی دو تا از مشهورترین آن ها، متریال فایبرگلاس و سرامیک هستند‌. همانطور که می دانید اندازه جز مواردی است که بر روی قیمت انواع جکوزی بتنی و پیش ساخته سرامیکی و فایبرگلاس تاثیر می گذارد. اما به غیر از اندازه، موارد دیگری هستند که بر روی قیمت جکوزی پیش ساخته فایبرگلاس و قیمت جکوزی پیش ساخته سرامیکی تاثیر خواهند داشت. برخی از این عوامل عبارتند از:

نصب جکوزی

یکی از عواملی که در جکوزی های از پیش ساخته شده تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت می گذارد، نصب آن ها است. به طور کلی ساخت و نصب این جکوزی ها از حالت بتنی ارزان تر است، زیرا کارگر وقت کمتری را برای ساخت می گذارد و هم چنین نصب آن از ساخت جکوزی بتنی کار ساده تری است.

متریال استفاده شده

در‌جکوزی سرامیکی این که شما از چه نوع سرامیکی با چه طرحی استفاده می کنید، تاثیر بسیار زیادی در افزایش یا کاهش قیمت خواهد داشت. در جکوزی از پیش ساخته شده فایبرگلاس نیز استفاده از متریال مناسب تر باعث افزایش قیمت می شود.

گارانتی و خدمات پس از فروش جکوزی ها

جکوزی های از پیش نصب شده، معمولا از طرف شرکت ها گارانتی می شوند. جکوزی هایی با دوره گارانتی طولانی تر و خدمات جامع پس از فروش به دلیل آرامش خاطری که در اختیار مشتریان قرار می دهند، ممکن است قیمت های بالاتری داشته باشند. شما می توانید به سراغ محصولات و شرکت هایی بروید که گارانتی ندارند، اما در نظر داشته باشید جکوزی بدون گارانتی هیچ امنیتی ندارد و همچنین هیچکس پاسخگو مشکلات آن نخواهد بود.

گزینه‌های سفارشی‌سازی

جکوزی ها یک استاندارد کلی برای ساخت دارند و زمانی که شما بخواهید در ساخت جکوزی معیارها و استاندارد های خود را به کار گیرید، هزینه ساخت افزایش پیدا می کند. جکوزی‌ هایی که گزینه های سفارشی سازی را ارائه می‌ دهند، مانند انتخاب رنگ یا ویژگی‌ های شخصی، ممکن است قیمت‌ های بالاتری در مقایسه با مدل‌ های استاندارد داشته باشند.  

سخن پایانی

همانطور‌که مشاهده کردید، عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت انواع جکوزی بتنی و پیش ساخته سرامیکی و فایبرگلاس تاثیر می گذارند. بعضی از این عوامل مانند اندازه و کیفیت متریال ساخت به صورت مشترک بر روی هر سه مورد تاثیر خواهند داشت. شما باید برای اطلاع از قیمت جکوزی مورد نظر خود با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید.

بر چسب :

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *